fiot 2020 “en pausa”

Cartel fiot en pausa 2020

Ás veces, para avanzar, é necesario facer unha parada. Este 2020 non se celebrará unha nova edición FIOT, pero durante esta pausa propoñeuse unha programación para gozar do teatro no corazón das artes escénicas en Galicia: Carballo.

Programa

Venres 9 de outubro

  • 19.00 e 20.00h – Rúas de Carballo
    • FIOT + LIDISS (Galicia): “A lúa, válvula de spray” ..ESTREA..

Sábado 10 de outubro

  • 12.30, 13.30, 18.00 e 19.00h – Casino 1889
    • Iria Pinheiro (Galicia): “Croquetas” ..M2..
  • 11.00 a 14.00 e 18.00 a 20.00h – Biblioteca Rego da Balsa
    • Ana Abad De Larriba (Galicia): “Palabra” ..M2.. ..ESTREA..
  • 18.00, 19.00 e 20.00h – Pazo da Cultura
    • Emma Santos (Galicia): “Live” ..ESTREA..
  • 20.30h – Pazo da Cultura

Domingo 11 de outubro

  • 12.30, 13.30,18.00 e 19.00h – Sala de exposicións Pazo da Cultura
    • Prod. Sr. López (Galicia): “Manuela é unha inuit. Política postcovid” ..M2.. ..ESTREA..
  • 12.30, 13.30, 18.00 e 19.00h – Aula do Pazo da Cultura
    • Utopías (Galicia): “Evasión” ..M2.. ..ESTREA..

Luns 12 de outubro

  • 20.30h – Pazo da Cultura

Venres 16 de outubro

  • 21.00h – Pazo da Cultura
    • Amorodos Producións (Galicia): “A xente 2.0” ..ESTREA..

Sábado 17 de outubro

  • 12.30, 13.30, 18.00 e 19.00h – Salón de Plenos
    • Helena Salgueiro (Galicia): “Ferro, Federici (unha introdución) ..M2..
  • 12.30, 13.30, 18.00 e 19.00h – Ludoteca Municipal
    • Constance Hurlé (Galicia): “Lara Hierro: monólogo para corpo en movemento” ..M2.. ..ESTREA..
  • 20.30h – Pazo da Cultura

Domingo 18 de outubro

  • 20.30h – Pazo da Cultura
    • CHECK-IN PRODUCCIONES (Madrid): “Prostitución”

Do 7 de novembro ao 7 de novembro

  • Pazo da Cultura
    • EXPOSICIÓN: “Pandemia .Novos retos”

Festival San Pedro Sen Paredes

Cartel Festival San Pedro Sen Paredes

A veciñanza do Barrio de San Pedro abre as súas portas para vivir un roteiro interactivo cheo de teatro, maxia, circo e poesía.

7 espazos, 7 propostas e 4 pases.

A oportunidade de elixir que casas visitar, que disciplina explorar e achegarte ás artes escénicas de intervención doméstica!

Os pases serán ás 16:30, 17:15, 18:00 e 18:45.

Fogares habitados

  • Álex
  • Verónica
  • Natalie
  • Sonia
  • Sandra
  • Carlos e Paula
  • Laura

Compañías hospedadas

  • Oístes?
  • Diáspora Medrante
  • Magia en la Manga
  • Cavort
  • Sal do Teatro
  • Medievándalos
  • Pablo Rodríguez


Venda de entradas:
na libraría Os Mundos de Carlota no seu horario comercial (10-13:30; 17-20:30; sábados 10-14; domingos pechado) e reservas por correo electrónico a spsenparedes@gmail.com.

Custo da entrada: 6 euros.

XXX Festival de Teatro Galego (FETEGA) “Celso Parada”

Luns 2 de setembro

19.00H – “CATRO [4″] SEGUNDOS” de COMPAÑÍA IO – Anfiteatro da Veracruz (de balde)
22.00H – “ANATOMÍA DUNHA SEREA” de IRIA PINHEIRO (A BERBECHERÍA-CHÉVERE) – Auditorio
00.00H – “AQUELES MARABILLOSOS ANOS” de XAN VEIGACasa da Cultura

Martes 3 de setembro

19.00H – “DON GELATI” de DANI GARCÍAAnfiteatro da Veracruz (de balde)
22.00H – “A COMPAÑEIRA DE PISO” de CONTRAPRODUCIÓNSAuditorio
00.00H – “PADRE MERINO” de FRAN CAMPOS – Casa da Cultura

Mércores 4 de setembro

19.00H – “CARTOÓNS” de EXCÉNTRICASAnfiteatro da Veracruz (de balde)
22.00H – “CURVA ESPAÑA” de CHÉVEREAuditorio
00.00H – “A VIDA PASA VOANDO” de VÍCTOR GRANDE – Casa da Cultura

Xoves 5 de setembro

19.00H – “LUME” de ASACOCIRCOAnfiteatro da Veracruz (de balde)
22.00H – “IDIOTA” de REDRUM TEATROAuditorio
00.00H – “HUMOR SALVAXE” de PEPO SUEVOSCasa da Cultura

Venres 6 de setembro

19.00H – “SUE MORENO 4.0” de SUE MORENOAnfiteatro da Veracruz (de balde)
22.00H – “MONSTRUACIÓN” de ENCONARTE PRODUCCIONES – Auditorio
22.00H – “GALA ENTREGA DE PREMIOS DOROTEA BÁRCENA” Conducida por MARIÁN BAÑOBRE – Auditorio

XXXV Festival Intercéltico do Morrazo

O festival, organizado polo Concello de Moaña, terá lugar os días 25, 26 e 27 de xullo, e contará nesta edición co patrocinio de Mahou e da Deputación de Pontevedra.

O FIM comezará o xoves 25 de xullo ás 19.30 h. co desfile e posterior actuación dos grupos folclóricos de Moaña: Gaiteiros de Moaña, Acf Solaina Moaña, Breogán de Moaña, Moañesa de Música e Danza, Asociación Cultural e folclórica Charaviscas e a AFCX Meiramar-Axóuxeres.

O xoves 25 ás 22.30 h. subirá ao escenario Habelas Hainas, un exemplo do novo trad e folk galego, onde as mulleres van ocupando, cada vez máis, o protagonismo que lexítimamente lles corresponde, inaugurando unha edición cunha alta presenza de artistas femininas. Será entón o turno da banda escocesa Talisk, Banda Folk do Ano 2017 nos BBC Alba Scots Trad Music Awards e o premio BBC Radio 2 Folk, entre outros galardóns.

O venres 26 de xullo ás 22.00 h. será o turno das tamén escocesas Kinnaris Quintet, que o pasado ano cautivaron ao público co lanzamento do seu álbum debut, Free One. A continuación actuarán Tanxugueiras, que con máis de 50 concertos no 2018 e unha importante xira tanto polo país como polo estranxeiro, xa son un referente da música tradicional galega.

O sábado 27 ás 22.00 h. Anxo Lorenzo, recentemente premiado como mellor artista nos Premios Opinión da música de raíz, presentará o seu novo álbum Vortex, un concerto con moitas sorpresas onde o gaiteiro moañés tamén fará un percorrido polos seus anteriores traballos discográficos. Pechará esta XXXV edición, Sharon Shannon, a revelación da música tradicional irlandesa dos últimos tempos: a que máis discos ten despachado codeándose nas listas de éxitos con fenómenos do pop e do rock e alzándose con todo tipo de galardóns para a súa música e a súa carreira.

Non faltará nesta edición a Mostra de instrumentos tradicionais, cunha morea de actividades, na carpa do paseo marítimo.

Festival Internacional do Mundo Celta de Ortigueira

XOVES 11
22.00 Finalistas Runas 2019
Túa (Murcia), Dequenvessendo (Galicia) e Yuki Kojima Band (Xapón)
01.00 Gwendal – Bretaña
02.30 Stolen Notes – Andalucía

VENRES 12
18.00 Concerto Xesús Vaamonde – Xosé L. Romero
19.30 Concerto Andoa e convidados
20:00 Concerto Orquestra de Foles (Portugal)
22.00 Peoples Ford Boghall & Bathgate Caledonia Pipe Band – Escocia
23.00 Escola de Gaitas de Ortigueira – Galicia
00.00 Moving Hearts – Irlanda
01.30 Anxo Lorenzo Band – Galicia
03.00 Project Smok – Escocia

SÁBADO 13
17.00 Concerto Caldo
18.30 Concerto Brúa e amigos
20.00 Concerto Anxo Lorenzo + Dubhlinn
22.00 Bagad Kerlenn Pondi – Bretaña
23.00 Dominic Graham School of Irish Dance – Irlanda
00.30 Shooglenifty – Escocia
02.00 Flook – Inglaterra
03.30 Beltaine – Polonia

DOMINGO 14
11.30 h Desfile de Bandas das Nacións Celtas
Alameda – Av. As Pontes – Av. Escola Gaitas (Gadis) – Av. Escola Gaitas – Cruce da Praia (A Perla) – Xosé Buide – Fco . Santiago – Cantón.

  • Escola de Gaitas de Ortigueira (Galicia)
  • Banda de Gaitas Xoldaina (Galicia)
  • Banda de Gaites de Mieres & Prau LLerón (Asturias)
  • Banda de Gaitas Queiroa (Galicia)
  • Bagad Kerlenn Pondi (Bretaña)
  • Banda de Gaitas San Xoán de Calo (Galicia)
  • Orquestra de Foles (Portugal)
  • Banda de Gaitas de Barbude (Galicia)
  • Peoples Ford Boghall & Bathgate Caledonia Pipe Band (Escocia)

17.00 Concerto Grupo de Baile A.C. Troula do Ortegal
18.00 Concerto Banda de Gaitas Xoldaina
19.30 Concerto Holiday Club
22.00 A.C.F. O Fiadeiro
23.30 Tanxugueiras
01.00 Leilía
02.30 Andrés Penabad Band

Morrasound Rock Fest 2019

📅 12 e 13 xullo 2019
Dous días de boa Música Rock, espectáculos de artes escénicas, deportes alternativo, e moito máis… nun espazo natural privilexiado (Mirador da Fontenla) con vistas abertas á Ría de Vigo:

🎶 Música
The Brew + The Limboos + O’funk’illo (página oficial) + Los Vinagres + Kings Of The Beach + Lou Reyes official + Arrhythmia + Familia Caamagno + Yo Diablo + Spoonful Rock + The Lelli Kelly’s

🎭 Artes escénicas
Píscore + Patty Diphusa

🤹 Animación
Peter Punk Pallaso (pallaso oficial 🙌 Morrasound)

🚴 Bikes – Competición aberta Speed & Style

+ + +
🚌 buses lanzadeira ida/volta (Morrazo-Vigo-Pontevedra)
🏕 zona acampada habilitada e gratuita
🎨 obradoiros e actividades para rapazada
🍽 zona restauración e food trucks 🚚
🛍 mercado variado + carpas 🎪 + …

Todo para desfrutar dunha fin de semana memorable con colegas, familia e amizades…

🎟 bit.ly/_ENTRADAS
Promo 15€ (+gx) > ESGOTADAS
Anticipada – abono xeral – 20€ (+gx) > ACTIVA
Anticipada – día solto – 15€ (+gx) > ACTIVA
Taquilla – abono xeral > 28€
Taquilla – día solto > 20€

Reservade os días, pillade as entradas e vinde desfrutalo !!!

SAÚDE !!! 🍻🍻🍻
PAZ, AMOR E ROCK´N´ROLL !!! 🤘🤟🤘

#Morrasound #Morrasound19 #MorrasoundRockFest #Festival
#Rock #ArtesEscénicas #BIkes #DirtJump #Animación #Obradoiros #Buses #Acampada #Comida #FoodTrucks #Mercado
#Domaio #Moaña #Morrazo #Pontevedra #RíasBaixas #Galicia

https://www.facebook.com/events/1255925564564951/

XVII Primavera en Danza en Carballo

A danza volverá un ano máis ao escenario do Pazo da Cultura de Carballo grazas a Primavera en Danza, un programa que se desenvolverá do 26 de abril ao 12 de maio e que ofrecerá un total de cinco espectáculos:

  • 23 abril: Entresoños, de Fran Sieira (Galicia)
  • 27 de abril: Pink Unicorns, de La Macana (Galicia)
  • 3 de maio: Plastic, de Paula Quintas (Galicia)
  • 4 de maio: La desnudez, de Daniel Abreu (Madrid)
  • 5 de maio: Gaia, de Entremans (Galicia)

Como peche especial, o 12 de maio terá lugar unha gala de baile tradicional a cargo da agrupación coruñesa Xacarandaina, que está a celebrar os seus corenta anos de historia. . Primavera en Danza incluirá tamén actividades complementarias como a exposición Voantes, un taller de danza e a presentación pública dalgunhas das funcións.

X

Únete á Comunidade!

Inicia sesión ou rexístrate gratis para participar como espectador, artista, profesional ou xestor cultural!